« Kurumsal Lan / Wan Network Çözümleri »

Kurumsal Lan / Wan Network Çözümleri

Belirli bir alanda oluşturulan kablolu ve kablosuz ağ teknolojisine Lan (Local Area Network) denir. Genelde küçük ve orta ölçekli firmaların sistem ve ağ teknolojisinde tercih edilmektedir. Printer, tarayıcı ve ortak dosya paylaşımı gibi ortak kullanıma açılacak kaynaklara erişimi mümkün kılar. İnternet bağlantınızı tüm bilgisayarlarda ortak kullanmanız bu sistemde mümkündür.

Uzak mesafelerde bulunan ağ teknolojilerinin birbiri ile iletişim kurmasını sağlamasına Wan (Wide Area Network) denir. Ağ teknolojisinin giderek gelişmesi ile görüntü, ses ve bilgi alışverişi aynı platformda gerçekleştirilmektedir. Farklı lokasyonlar, çeşitli cihazlarla birbirine bağlanır. Evinizde, ofisinizdeymiş gibi çalışabileceğiniz ortamlar hazırlamak, kurulacak kamera sistemiyle dilediğiniz noktayı gözlemleyebilmek gibi olanaklar WAN teknolojisiyle sunulmaktadır.

Firmamızın verdiği bilgi işlem altyapılı sistem danışmanlığı çerçevesinde yukarıda detaylandırdığımız tüm kurumsal ağ kurulumlarını uzman personellerimizle gerçekleştirmekteyiz.