« Bilgi Teknolojileri ve Sistem Danışmanlığı »

Bilgi Teknolojileri ve Sistem Danışmanlığı

İşletmenizi destekleyecek ve size rekabet avantajı sağlayacak, Microsoft teknolojileri üzerine oluşturulmuş, yenilikçi ve kendini kanıtlamış çözümler firmanızın kurumsallaşma sürecinde hızla yukarı tırmanmasını sağlayacaktır.

Bu doğrultuda firmanızın Microsoft altyapısına sahip teknoloji ürünleriyle desteklenmesi büyük fark yaratmaktadır. Bu farkı yaratma ve geliştirme evresinde konuya hakim ve gerekli deneyime sahip iş ortakları ile çalışmayı benimsemek sorunları minimize etmek adına önemlidir. Bu önem çerçevesinde Microsoft Server Ailesi’ nin size ve işletmenize vereceği kolaylıkların doğru ve sorunsuz kullanımı için servis kalitesi ve güvenilirliği sağlamak üzere ARONEC uzman personelleriyle hizmet vermektedir.


Ticari işletmeler için, bilgisayarlardan kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybına, hem ticari zararlara sebebiyet vermekte, o zaman sorun meydana geldikten sonra çözüm bulmaya değil, sorunun meydana gelmesini engellemeye çalışmak gerekmektedir.

Bu hizmet; düzenli periyotlarda bilgisayar sistemleri, işletim sistemleri, donanım, çevre birimlerinin bakımı, güncellemesi, kontrolü ve yedeklenmesi işlemlerini kapsamaktadır. Aynı zamanda periyodik bakımlar dışında oluşabilecek donanımsal ya da yazılımsal sorunlar için en kısa zamanda bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsayan bu hizmet günümüz şartlarında firmanın personellerinden en üst düzeyde verim alabilmesini de beraberinde getirecektir.

Hizmet kapsamında; firma ve kurumların internet ve lokal networklerinde ki güvenlik seviyeleri belirlenmektedir. Yapılan kontroller sonucu kurumun ihtiyacına göre donanımsal ve yazılımsal, Firewall (güvenlik duvarı), wireless, VPN, Veri güvenliği tercihleri sunulmaktadır. Sunulan tercihlerin kurulum ve yönetim süreçleri firmanın altyapısına uygun olarak deneyimli personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Firewall kullanmakta olan kurumsal işletmelerin önündeki engellerden biri olan virüs ve hacker saldırılarına karşı maksimum korumayı firewall destekli antivirüs yazılımları sağlamaktadır. Yasal lisans kullanan ticari firmaların sistem performansları ve güvenliği antivirüs programları sayesinde yasal olmayan kullanımlara kıyasla çok üst seviyededir.

Firmalar için antivirüs yazılımlarının yönetimini tek bir çatı altında toplayıp, merkezi olarak gerek yazılımın gerekse güncellemelerinin dağıtılması ve yönetilmesi tercih edilmeli ve yazılım kullanıcıların inisiyatifine ve kontrolüne bırakılmayarak merkezi olarak tek noktadan istemcilere kurulması uzman personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Microsoft'un yazılımlarının konumlandırılması, kurulumu ve konfigürasyonu alanında yapılan hizmetler:

  • Windows Server Kurulumu ve Yönetimi
  • Active Directory Kurulumu ve Yönetimi
  • Exchange Server Kurulumu ve Yönetimi
  • SQL Server Kurulumu ve Yönetimi
  • SQL Server Kurulumu ve Yönetimi
  • Firewall (Güvenlik Duvarı) Sistem Kurulumu ve Yönetimi
  • Antivirüs Sistem Kurulumu ve Yönetimi
  • Windows İşletim Sistemi Kurulumu
  • PC ve Notebook Donanım ve İşletim Sistemi Desteği